Resultat av KM 2015 och klubbmästartitel

Tabellen visar poängen i de fyra etapperna och slutpoäng. — betyder att den tävlande inte deltagit i den etappen av någon anledning.

 

PlatsDeltagareKM 1KM 2KM 3KM 4Totalt
1Thomas Johansson34343920127
2Björn Öringbäck31372318109
3Bengt Lundell32361619103
4Inger Aftonljus1030211778
4Kimmo Kuismin1020311778
4Thyra Lundell1031201778
10Gunnar Björkman1931101777
7Märta Dahlberg1724181776
8Annika Zetterlund3235------67
9Ingrid Karlström1026101763
11Leif Ljungkvist1026------36
12Sture Ekmark------17---17

Det här inlägget postades i Okategoriserade. Bokmärk permalänken.